Klicka här för att bli medlem i MIFF nu – hjälp oss att nå 2.000 medlemmar i Sverige.

Nu kan du hjälpa MIFF att nå sitt ambitiösa mål tre år i förtid

Från MIFF:s stöd till Israel utanför Stortinget den 15 oktober 2023.
MIFF kan passera 18 000 medlemmar inom några månader.

I april 2017 hade MIFF:s styrelse och personal ett strategimöte utanför Oslo. Här satte vi upp ambitiösa mål för var MIFF skulle vara 2028 – året då organisationen firar sin 50-årsdag.

Det kanske mest ambitiösa målet som sattes upp var att nå 18 000 medlemmar. Med förra årets starka medlemstillväxt är detta mål inom räckhåll långt före 2028!

Målet 18 000 medlemmar verkade ambitiöst

Idag har MIFF cirka 16 750 medlemmar och vi har ökat med tusen medlemmar sedan april. Målet är nu att passera 18 000 medlemmar innan Nordic Israel Congress (MIFF:s årsmöteshelg) under försommaren 2025.

För att uppnå det behöver du som ännu inte blivit medlem klicka här för att registrera dig också. Vi behöver också att ni, som redan är medlemmar, pratar om MIFF med era vänner och familj och rekryterar dem som nya medlemmar. Klicka här för tips!

MIFF:s nästa mål

Vad tycker du att MIFF ska ha som nästa mål? Tror du att vi kommer att nå 23 000 medlemmar till 50-årsjubileet 2028? Tror du att vi lyckas passera 30 000 medlemmar inom tio år?

Hjälp oss att utveckla vårt arbete och växa!

  1. Bli medlem 
  2. Donera (Swish) till MIFF:s informationsarbete för Israel. Bankgiro 5705-2524 
  3. Beställ bok eller pins i MIFF:s webshop
  4. Beställ broschyren ”Förstå Israel” med israelernas bästa argument.

Du kan läsa den här artikeln gratis tack vare MIFF:s över 15 000 medlemmar i Norge och över 1 400 medlemmar i Sverige. Men vi behöver stöd från många fler nu!

Ge en gåva här eller Swisha till 1233318219

Bli medlem